Informácie pred štartom

Hi Runners

Sobota nám klope na dvere, Kuchyňa sa pripravuje na nájazd športovcov… Máme obrovskú radosť, že u nás vybehnete do karpatských kopcov v rámci akcie #rundal2021. Ešte pred tým, Vás chceme poprosiť. Prečítajte si nasledovné informácie, aby ste nám pomohli v organizácii a v zachovaní maximálnej bezpečnosti a zdravia pre všetkých účastníkov.

PROGRAM

  • 12:50 – rozcvička 
  • 13:00 – štart behu na 12km 
  • 13:15 – štart behu na 6km a Nordic Walking
  • 14:30 – vyhlásenie výsledkov a tombola

K behu vás povzbudí rocková kapela „Ťažký flám“
Podujatie moderuje Luboš “Terry” Dupkala

Pretekári sú povinní mať pri vstupe do štartového koridoru a počas štartu prekrytie horných dýchacích ciest (rúško, šatka a pod.). Toto si môžu dať dole až 100m po štarte, keď sa medzi pretekármi vytvoria bezpečné odstupy.

PITNÝ REŽIM
Vyzerá to tak, že nás čaká prvý RUNdál bez blata a kvapiek dažďa. V sobotu bude podľa predpovede počasia horúco ?

? Pripravíme pre Vás vodu na 3 – 6 – 9 km
? Nezabudni dostatočne hydratovať aj pred pretekom

PARKOVANIE
Parkovanie na prístupovej ceste budú regulovať dobrovoľníci z obce. Je nevyhnutné dodržiavať ich pokyny, aby nedošlo k zablokovaniu príjazdovej cesty! Cesta musí ostať prejazdná pre chatárov a ďalších návštevníkov, prosíme Vás o spoluprácu. Navigácia: https://goo.gl/maps/MPwqpCLMi4iEhhkU6

VYZDVIHNUTIE ŠTARTOVÝCH ČÍSEL
Prezentácia bude k dispozícii v kemping parku Karpaty už v piatok od 16:00 do 20:00. Prosíme bežcov z okolitých obcí, aby využili vyzdvihnutie štartových čísel už deň vopred. 

V sobotu bude prebiehať prezentácie priebežne už od 9.00.
Štartové číslo si preberá každý účastník sám za seba. Nezabudnite dodržiavať bezpečné rozostupy 2m pri výdaji čísel.

Podmienkou účasti  bude predloženie negatívneho antigénového vykonaného dňa 18.6.2021 alebo PCR testu 16.6.2021 alebo prípadne predloženie dokladov o očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID.

Negatívny výsledok testu je možné nahradiť potvrdeniami o nasledovných skutočnostiach:

a) osoba bola zaočkovaná 2. dávkou mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní

b) osoba bola zaočkovaná 1. dávkou vektorovej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne

c) osoba je viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu COVID-19 (mRNA alebo vektorovou vakcínou), ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19

d) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

organizátor behu je oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do priestorov hromadného podujatia predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností uvedených vyššie, do tohto dokladu je organizátor hromadného podujatia oprávnený nahliadnuť.

Kapacita preteku je naplnená. REGISTRÁCIA NA MIESTE NEBUDE MOŽNÁ!
Z logistických dôvodov už nie je možný ani presun štartovného na rok 2021.

ÚSCHOVŇA
V areáli kemping parku Karpaty bude aj tento rok k dispozícii úschovňa, pre bežcov, ktorí nemajú inú možnosť na uschovanie vecí. Z dôvodu dodržiavania pretrvávajúcich hygienických opatrení, dôrazne žiadame všetkých bežcov, aby ju využívali iba v nevyhnutných prípadoch. Ak je možné, príďte na pretek už v bežeckom a nechajte si veci v autách. Prenechajte úschovňu bežcom, ktorí neprišli autami a nemajú inú možnosť. Ďakujeme!

TOMBOLA
Aj tento rok je pre Vás po dobehnutí pripravená tombola. Cenu si musíte prevziať osobne a keďže aj tento rok sú naozaj zaujímavé ceny, určite počkajte v areáli do vyhlásenia.
Hlavnou cenou v tombole je kempingový stan od Trekland.sk.

Ceny do tomboly venovali partneri podujatia: Trekland.sk, Obehni Slovensko, Obec Kuchyňa, Eleven Sportswear, Medzinárodné letecké dni SIAF 2021.

HYGIENICKÉ OPATRENIA

Žiadame účastníkov, u ktorých sa prejavia známky akútneho respiračného ochorenia (napr. zvýšená teplota, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie), aby ostali v domácej izolácii a podľa potreby kontaktovali ošetrujúceho lekára. V žiadnom prípade nesmiete vstupovať do areálu kempingu s príznakmi respiračného ochorenia. 

Žiadame všetkých účastníkov o pravidelnú dezinfekciu rúk a zvážiť prekrytie dýchacích ciest v čase pohybu po areáli, mimo samotného preteku. 

Ďakujeme, tešíme sa na Vás… v sobotu nás čaká les, beh, slnko, voda a dobrá nálada. 

Nezabudnúť plavky a drobné na kofolku.
Tím Obehni Slovensko a dobrovoľníci. ✌#pohoda#summerrunfest#rundal